449/1PYTHON

Атрибути на производот

 • материјал: специјален хром ванадиум челик
 • ковани, целосно појачани и калени
 • завршна површина: хромирани по стандард ЕN 12540
 • робусни рачки изолирани со двокомпонентни навлаки

Предности:

 • отвор на челусти подеслив во 7 позиции
 • челустите се секогаш паралелни за заштита на работната површина од оштетување
 • дополнителни пластични облоги за фаќање на хромирани и полирани парчиња

Повеќе за производот

Профили

Премиум хром челик ванадиумДоживотна гаранција

#title#
шифраДолжинаДебелинаМаксимален дијаметар на цевкатежина-- prazen stolpec -- 
6150322401142420
6167253001563709
* Сликите на производите се симболични. Сите димензии се во мм, тежината е во грамови. Сите наведени димензии може да се разликуваат во ниво на толеранција

Употреба (фотографии)

Резервни делови

 • Бројни дополнителни елементи

  Опсегот на цевастите клучеви е надополнет со други наменски алати за работа со цевни инсталации, како што се разни цевасти секачи и стеги, искречки алати, тест пумпи за работа со цевки.
 • Ергономски облик

  Специјалниот фат на цевастиот клуч, благодарение на својот ергономски облик, секогаш лежи на дланката совршено додека изведувате цврст, нелизгав фат на цевките, без обзир на нивната форма или широчина.
 • Лесна монтажа

  Униор алатите за цевки дозволуваат безбедна и ефикасна монтажа на водоводни системи, бидејќи тие пренесуваат многу дополнителна сила на цевките и обезбедуваат силен и сигурен фат без завртки или штрафови.