213/6

Атрибути на производот

 • материјал: специјален хром ванадиум челик
 • кован, целосно појачан и кален
 • лакиран
 • изработен според стандард ISO 6788 (само метричка димензија)

Стандарди

Четворостран клуч за тркало ИСО 6788

Повеќе за производот

Профили

насаден клуч 6 аголенПремиум хром челик ванадиумДоживотна гаранција

#title#
шифраГолемина на клучДимензија на клучДимензија на клучДимензија на клучДолжинатежина-- prazen stolpec -- 
6008111719221/2"3701430
600809171921233701511
600812171922243701500
6008132427303/4"7004400
600814242730327004600
* Сликите на производите се симболични. Сите димензии се во мм, тежината е во грамови. Сите наведени димензии може да се разликуваат во ниво на толеранција

Употреба (фотографии)

 • Заштита на површината

  Алатите за автомобили се изработени од одличен челик со подобрен состав. Неколку модели одат со дополнителна хромирана заштита на површината.
 • Ергономска рачка

  Со ергономски рачки и специјално дизајниран фат, површината на Униор клештите обезбедува максимална удобност при работа и висока ефикасност со минимален напор.
 • Висока прецизност

  Со својот перфектен дизајн и технолошка супериорност, Униор алатите за автомобили осигуруваат висока прецизност во секоја прилика за општа и наменска употреба.