492/6

Атрибути на производот

 • материјал: специјален плус хром ванадиум
 • челустите целосно појачани и калени, запците се дополнително појачани со индукција
 • заменливи челусти, фосфатизирани
 • прилагодлива горна челуст
 • лакирана рачка
 • резервни челусти и навртки за арт.492/6,490/6 и 492AL

Употреба:

 • фат, ротирање или виткање на округли или цевки со повеќе ивици, навртки и рабови

Повеќе за производот

Профили

Премиум хром челик ванадиумДоживотна гаранција

#title#
шифраДолжинаДијаметар на цевкаМаксимален дијаметар на цевкаДолжинатежина-- prazen stolpec -- 
6015448"1"34200375
60154510"1.1/2"49250760
61889312"1.3/4"553001100
60154614"2"603501520
60154718"2.1/2"764502360
60154824"3"896004126
60154936"5"1409007200
61889448"6"165120014800
* Сликите на производите се симболични. Сите димензии се во мм, тежината е во грамови. Сите наведени димензии може да се разликуваат во ниво на толеранција

Употреба (фотографии)

Резервни делови

 • Бројни дополнителни елементи

  Опсегот на цевастите клучеви е надополнет со други наменски алати за работа со цевни инсталации, како што се разни цевасти секачи и стеги, искречки алати, тест пумпи за работа со цевки.
 • Ергономски облик

  Специјалниот фат на цевастиот клуч, благодарение на својот ергономски облик, секогаш лежи на дланката совршено додека изведувате цврст, нелизгав фат на цевките, без обзир на нивната форма или широчина.
 • Лесна монтажа

  Униор алатите за цевки дозволуваат безбедна и ефикасна монтажа на водоводни системи, бидејќи тие пренесуваат многу дополнителна сила на цевките и обезбедуваат силен и сигурен фат без завртки или штрафови.