427/4AG

Атрибути на производот

 • материјал: специјален хром ванадиум челик
 • завршна површина: фосфатна по стандард ISO 9717
 • двокомпонентни робусни изолирани рачки

Предности:

 • јак метален профил за стегање со облога за електрика

појачан федер за поврзување за подолотрајна употреба

 • квадратниот профил дава подобар контакт од класичниот профил за стегање

Употреба:

 • за кабел и обвивки 0,08 - 10mm²/AWG28 - 7

Повеќе за производот

Профили

Премиум хром челик ванадиумДоживотна гаранција

#title#
шифраДолжинатежина-- prazen stolpec -- 
621550180433
* Сликите на производите се симболични. Сите димензии се во мм, тежината е во грамови. Сите наведени димензии може да се разликуваат во ниво на толеранција

Употреба (фотографии)

Употреба (видео)

 • Ергономски рачки

  Со ергономски рачки и специјално дизајниран фат, површината на Униор клештите обезбедува максимална удобност при работа и висока ефикасност со минимален напор.
 • Заштита на површината

  Клештите се изработени од одличен челик со специјален подобрен состав. Неколку модели доаѓаат со дополнителна хромирана заштитна површина.
 • Висока прецизност

  Со нивниот совршен дизајн и технолошка супериорност, клештите на Униор даваат a високо прецизно задржување во било кој случај на општа или наменска употреба.