425/4B

Атрибути на производот

 • материјал: специјален плус јаглероден челик
 • целосно појачани и калени
 • завршна површина: фосфатна по стандард DIN 12476
 • робусни рачки изолирани со пластични навлаки

Употреба:

 • за изолирани и неизолирани отворени терминали (1,5-6mm²), за сечење кабли и отстранување изолација

Профили

Premium plus carbon steel

#title#
шифраWire diameter in mm2Lenghtтежина-- prazen stolpec -- 
6011371.5 - 6240320

* Сликите на производите се симболични. Сите димензии се во мм, тежината е во грамови
 • Ергономски рачки

  Со ергономски рачки и специјално дизајниран фат, површината на Униор клештите обезбедува максимална удобност при работа и висока ефикасност со минимален напор.
 • Заштита на површината

  Клештите се изработени од одличен челик со специјален подобрен состав. Неколку модели доаѓаат со дополнителна хромирана заштитна површина.
 • Висока прецизност

  Со нивниот совршен дизајн и технолошка супериорност, клештите на Униор даваат a високо прецизно задржување во било кој случај на општа или наменска употреба.