Product features

 • Pro Road Repair Stand with plate is a sophisticated product, developed in cooperation with some of the best World Tour mechanics.
 • The stand has a fork mount system and is specially designed to work on bikes, where standard clamping-system is not suitable to use.
 • Stand is built from strong aluminum and steel parts and is suitable for workshop use, due to its steel plate, which offers great stability
 • The upper assembly is angle adjustable, while the complete stand is adjustable by height.
 • The stand is suitable for work on mountain bikes as well.
 • The stand can be also upgraded to support bicycles with through axles, with additional through axle adaptor – article number 1693R.2.
#title#
Emri i produktit SKU Article Dimenzionet Quantity Peshë
Pro road repair stand, with plate 628353 1693RP 2 36200
Pjatë fikse për 1693B 1693.4B 1
Pro road repair stand, without plate 1693RP1 1
* Imazhet e produkteve janë simbolike. Të gjitha dimensionet janë në mm, pesha në gram.Të gjitha dimensionet e listuara mund të ndryshojnë në tolerancë.

Përdorim (pictures)

Accessories

 • Teknologjia e re të përparuar

  Përdorimi i metodave të reja teknologjike dhe materiale të kualitetit të lartë të rezultojë në mjetet me një hapësirë ​​të gjatë jetës, harton sigurisë të siguruar vende pune riparim pa dëme, zgjidhjeve, efektivitetin shkëlqyer, materiale moderne dhe dizajn ergonomik sigurojë duket e mirë dhe përdorimin e sigurt.
 • Zgjidhje mbledhur krejtësisht për rezultate të shkëlqyera

  Zgjidhjet tona ofrojnë përshtatshmëri të pjesëve të biçikletave të gjithë prodhuesit. Tradita jonë, dizajn tona, dhe zhvillim të vazhdueshëm teknik dhe teknologjia moderne na mbajtur një hap përpara.
 • Qëndrueshmëri të shkëlqyer

  UNIOR mjete dore të përfundojë shumë punë më të shpejtë dhe të punojnë në zonat e ngushta më të lehtë. Ata janë përshtatur të punojnë në modelet e fundit të biçikletave.