760HS

Атрибути на производот

 • материјал: специјален хард плус јаглероден челик
 • сите турпии имаат двоен- вкрстен засек
 • отвор во рачката за закачување

Стандарди

ДИН 7621

Профили

Плосната турпијаДоживотна гаранција

#title#
шифрадим.ДолжинаДебелина х ширинатежина-- prazen stolpec -- 
6192991002202.5 x 1256
6193001502704 x 16104
6129982003255 x 20245
6129992503756,5 x 25355
6130013004256,5 x 30545
* Сликите на производите се симболични. Сите димензии се во мм, тежината е во грамови. Сите наведени димензии може да се разликуваат во ниво на толеранција
 • Прирачни

  Широкиот ранг на алати се наменети за различни целни групи на корисници. Стегите обезбедуваат брзо и едноставно стегање.Тркалата за сечење и брусење се создадени за работа и со цврсти и со меки метали, пластики, итн.
 • Моќен фат

  Алатите на Униор за силен фат се разликуваат по тоа што обезбедуваат силен фат на предметите на кои се работи без повреда. Водилките во стегите овозможуваат прецизно движење на челустите со брзо - подвижната рачка. Монтажата на ротационите основи овозможуваат да се прилагоди на предметот на кој се работи.
 • Материјали со врвен квалитет

  Добро осмислениот дизајн и прецизното производство спречуваат оштетување на предметите на кои се работи дури и под големо оптеретување. Со вакви карактеристики, ефикасните Униор алати се вистинскиот избор за занаетчиите кои бараат квалитетни, трајни и издржливи алати.