428/4

Атрибути на производот

 • материјал: специјален челичен лим
 • челусти ковани од специјален челик за алат, целосно појачан и кален
 • двозглобниот систем овозможува јак стисок со малку напор
 • робусни рачки изолирани со пластични навлаки
 • со променлива глава-дополнителен дел
 • завршна површина: фосфатна по стандард ISO 9717

Употреба:

 • за изолирани терминали (0,5-6 мм2)
#title#
шифраWire diameter in mm2Lenghtтежина-- prazen stolpec -- 
6023270.5 - 6226575

* Сликите на производите се симболични. Сите димензии се во мм, тежината е во грамови

Употреба (фотографии)

Резервни делови

 • Ергономски рачки

  Со ергономски рачки и специјално дизајниран фат, површината на Униор клештите обезбедува максимална удобност при работа и висока ефикасност со минимален напор.
 • Заштита на површината

  Клештите се изработени од одличен челик со специјален подобрен состав. Неколку модели доаѓаат со дополнителна хромирана заштитна површина.
 • Висока прецизност

  Со нивниот совршен дизајн и технолошка супериорност, клештите на Униор даваат a високо прецизно задржување во било кој случај на општа или наменска употреба.