Profilet

Premium plus carbon steelLifetime warranty

Product features

 • Materiali: fletë metalike
 • krejtësisht të thekur me te zbutura
 • përfundojë sipërfaqe: të veshura me fosfat me ISO 9717 standarde
 • detyrë e rëndë plastike trajton

Përdorim:

 • për terminaleve të izoluar dhe jo izoluar hapura (1,5-6mm ²), për prerje kabllot, vida dhe nxjerrje izolim
#title#
kodWire diameter in mm2LenghtPeshë
6011371.5 - 6240320
* Imazhet e produkteve janë simbolike. Të gjitha dimensionet janë në mm, pesha në gram.Të gjitha dimensionet e listuara mund të ndryshojnë në tolerancë.

Questions & Answers

 • Why is it necessary to use crimping pliers for cable connections? Why not simply use combination pliers?
  When working with cable connections, you must use crimping pliers because this is the only way to press the connections together correctly and accurately. This is a requirement for the safety of the joints and provided for by the grooves/shapes on the pliers.
 • Must the screw be screwed using the crimping pliers or can it just be pushed into the hole?
  A screw with the appropriate dimensions must be screwed using the appropriate punch on the pliers.
 • Ergonomik trajton

  Me ergonomik trajton dhe një rrokje të projektuar posaçërisht, sipërfaqe Dana UNIOR të dhënë rehati maksimale në punë dhe efikasitet të lartë me tendosje minimale.
 • Mbrojtja Sipërfaqja

  Të Dana janë bërë prej çeliku të shkëlqyer me përbërje të veçantë përmirësuar. Disa modele të vijë me mbrojtje shtesë sipërfaqe krom.
 • Saktësi të lartë

  Me synimet e tyre të përsosur dhe superioritetit teknologjik, Dana UNIOR të siguruar një të mbajë saktësi të lartë në çdo rast të përdorimit të përgjithshëm apo të dedikuar.