819A

Product features

 • metal balls in the head absorb the impact
 • those granulate absorb the impact
 • Trupi metalike të veshura me llak
 • me tuba metalike trajtuar të veshura me llak, me rrokje plastike
 • polyurethane faces are unchangeable
 • sigurisë së lartë

Avantazhet:

 • Ajo ka një avantazh përpara çekiç zakonshme me pajisje plastike që ajo nuk kërcej mbi ndikimin nga sipërfaqe dhe në këtë mënyrë ndikimi i forcës çekiç është rritur.
 • Steel balls in the hammer head prevents rebound and adds additional striking force.
 • Less handle vibration while striking!

Përdorim:

 • Çekiç është përdorur për goditje me çekan, rregullim, duke lëvizur nga objekte të ndryshme të cilat nuk duhet të jenë të dëmtuar.
 • Not recommended for use on sharp objects. Strike on sharp objects can damage polyurethane face of the hammer.

More About Product

Profilet

Veshin mbrojtjen e syveVeshin doreza potectiveMagnet force in kilogramsNon rebound hammerLifetime warranty

#title#
kodDiameterLenghtWidthpeshë-- prazen stolpec -- 
61503445315116866
628815553451141250
* Imazhet e produkteve janë simbolike. Të gjitha dimensionet janë në mm, pesha në gram.

Përdorim (pictures)

Përdorim (Video)

 • Materiale të cilësisë së lartë

  Made of Premium Flex Plus Carbon Steel, Unior hammers have an induction hardened striking surface and peen. The superiority of the materials and state-of-the art manufacture are two qualities distinguishing not only hammers, but also other Unior striking tools, such as forged chisels and various punches.
 • Dizajn ergonomik

  Përdorimi i tyre më i zakonshëm - ngarje thonjtë - ka kohë që janë përhapur nga llojet e ndryshme të çekiç dhe mjete të tjera në grevë. Gama e origjinale prej druri-trajtuar çekiç u zgjerua duke metalike-trajtojë mjetet, izoluar më tej me një rast plastike.
 • Saktësi

  Qëllimi i çekiç përdorim të përgjithshëm ose mason-së, inkuadrim, bravandreqës-së, saldim dhe çekiç tjera specifike me përdorim është për të transferuar në mënyrë efektive pushtetin aktive në një objektiv të saktë.