407/4DP

Fleta e të dhënave

pdfScrew pliers - 407/4DP

More About Product

Profilet

Lifetime warrantyVertical serrationsMaximizes the frictionScrew dimension

Product features

Use Screw pliers to loose and unscrew screws that have damaged head profile and cannot be unscrewed with standard tools. Damage on the screw`s profile usually occurs when screws are stuck due to gluing or corrosion and standard tool strips the profile. Pliers have horizontal and also vertical serrated teeth, which grab the screw by the outer diameter of the head. Teeth are strong and very sharp and provide excellent grip on screw`s head, regardless of its profile. Pliers can be used on screw heads with diameter from 3 to 11 mm.
 • Materiali: çeliku të veçantë mjet
 • rënie të falsifikuara, ngurtësuar tërësisht dhe nevrik
 • Kreu Sipërfaqja përfundojë: finely toka
 • përfundojë sipërfaqe: të veshura me fosfat me ISO 9717 standarde
 • plastike të dyfishtë zhytur trajton

Avantazhet:

 • double serrated jaws, horizontal and vertical
 • multipurpose use
 • for screws head with diameter from 3 to 11 mm
 • length of pliers enable easier unscrewing
#title#
kodLenghtWidthAdditionsl lenghtThicknesspeshë
62880017019.22511149
* Imazhet e produkteve janë simbolike. Të gjitha dimensionet janë në mm, pesha në gram.

Përdorim (pictures)

Përdorim (Video)

 • Ergonomik trajton

  Me ergonomik trajton dhe një rrokje të projektuar posaçërisht, sipërfaqe Dana UNIOR të dhënë rehati maksimale në punë dhe efikasitet të lartë me tendosje minimale.
 • Mbrojtja Sipërfaqja

  Të Dana janë bërë prej çeliku të shkëlqyer me përbërje të veçantë përmirësuar. Disa modele të vijë me mbrojtje shtesë sipërfaqe krom.
 • Saktësi të lartë

  Me synimet e tyre të përsosur dhe superioritetit teknologjik, Dana UNIOR të siguruar një të mbajë saktësi të lartë në çdo rast të përdorimit të përgjithshëm apo të dedikuar.