MJETE DORE PROGRAMI

Rreth nesh

UNIOR MJETE DORE PROGRAMI

 UNIOR, Joint-Stock Kompania ėshtė njė nga mė tė mėdha dhe mė tė rėndėsishme eksportuesit sllovene. Me katėr segmentet e saj tė prodhimit: forcon pjesė, vegla dore, mjetet makine dhe aktivitetet e turizmit, kompania ka qenė e angazhuar nė cilėsi tė lartė, tė lartė tė shfrytėzimit tė kapaciteteve tė veta, pėr zgjerimin e produktivitetit, si dhe tė pėrfitimit tė ngritur.

Njė e treta e shitjeve tona ėshtė marrė nga aktiviteti mė i vjetėr - prodhim mjet. Jetė tė gjatė e dobishme e mjeteve UNIOR ėshtė dhėnė nga tradita e madhe e mjeteve falsifikim dhe zbatimin e gjetjeve tė reja teknologjike dhe materiale tė kualitetit tė lartė, tė tilla si ēeliku kromit vanadium. Projektimin, zhvillimin dhe prodhimin e mjeteve tė dorės UNIOR janė duke u rregulluar nė mėnyrė tė pėrhershme me kėrkesat e reja tė konsumatorėve.

 Emrin tregtar UNIOR ėshtė njė garanci pėr jetė tė gjatė mjet dhe pėr kėnaqėsinė e plotė tė konsumatorėve mė tė kėrkuar. Brand name UNIOR ėshtė regjistruar nė mbi 80 vende nė tė pesė kontinentet.

 Zgjidhje origjinale prodhim tė siguruar zbatueshmėrinė e jashtėzakonshme, efikasitetin dhe paraqitjen estetike tė mjeteve. Prodhimin e mjeteve tė dorės, qė pėrfshin mė shumė se 3000 produkte tė ndryshme, lehtėson punėt dhe operacione tė ndryshme. Mjetet tona dore tė rezultojė nga tė efektshme tė menaxhimit tė sistemit tė cilėsisė nė pėrputhje me certifikatėn ndėrkombėtare ISO 9001/2000. Mjetet e tensionit tė lartė janė testuar nė pėrputhje me DIN EN 60900 standard nė mėnyrė qė tė marrin certifikatėn VDE. Dore UNIOR grup mjetet e prodhimit ėshtė edhe mbajtėsi i SQ-sllovene standarde Cilėsisė, si njė dėshmi e kėnaqshme profesionale kėrkesat mjet dore pėrdoruesit.