MJETE DORE PROGRAMI

Cilėsia dhe zhvillimin

Multidisciplinary approach to development

Unior is always considering users' needs when developing tools. By constant improvement of materials, new ergonomic solutions and the consideration of all safety aspects, the company has for decades proved to be the true partner of professional tool users.

Unior is constantly monitoring the needs of professional users and consequently developing functional novelties - in compliance with the latest standards and trends on the international market. Original solutions assure excellent functionality, ergonomics provides more comfort at work and safety elements prevent injuries. Work is done faster and easier when using Unior tools.

The development of tools for different purposes is based on computer modelling that is performed with the help of the most sophisticated computer programmes. The team of highly experienced specialists for individual fields participates in the development programme.

Tools with verified quality

UNIOR dd ėshtė gjithashtu njė anėtare e plotė e CEO. Nėpėrmjet aktiviteteve tė saj ndėrkombėtarė, UNIOR dd ka qenė pjesė e skenės ekonomike evropiane dhe botėrore pėr shumė vite.

 

UNIOR dd pėrforcon kėto marrėdhėnie me cilėsinė dhe realibility e produkteve tė saj. Fakti qė UNIOR dd ka arritur certifikatėn ISO 9001 dėshmon se ajo vazhdimisht duket pėr tė pėrmirėsuar cilėsinė nė programin e saj tė prodhimit.

 Mė 16 qershor 1994 UNIOR dd u dha ISO 9001 standard tė zhvillimit qė mbulon, prodhimin dhe tregtimin e mjeteve tė dorės, enė metalike pėr dorė mjetet dhe makinat trajtim tė harrojmė pjesė. Nė janar 2003 UNIOR dd ka u certifikuar ISO 9001-2000.

UNIOR dd u dha certifikatė GS pėr mjetet e saj nė vitin 1988. Certifikata lėshohet dhe tė kontrolluar nga Instituti VPA nė Remschied, Gjermani. Si ky institut, vegla dore kontrollohen sipas standardeve mė tė fundit DIN tė cilat janė pėrdorur nė botė. Vetėm produkte tė cilėsisė janė tė certifikuara me shenjėn GS.

SQ ėshtė shenja e parė kombėtare tė cilėsisė pėr mallrat e prodhuara nė Slloveni. UNIOR dd u dha shenjė e artė SQ nė vitin 1991. Shenjė e artė kombėtar i cilėsisė ėshtė e dhėnė pėr produktet tė cilat marrin certifikatėn e kontrollit tė cilėsisė.

Ajo ka krijuar njė marrėdhėnie tė gjatė tė qėndrueshme tė biznesit me partnerėt e saj, klientėt dhe furnizuesit.

Nė vitin 1991, UNIOR dd u dha certifikatėn VDE pėr pincė saj dhe kacavida tė lėshuara nga Instituti VDE "Pruf - und Zertifizierungsinstitut" nė Offenbach nė Gjermani. Kjo ēertifikatė garanton sigurinė e mjeteve UNIOR. Instituti vazhdimisht kontrollon sigurinė e mjeteve tona nė bazė tė standardeve mė tė fundit nė kėtė fushė, duke pėrfshirė DIN IEC 78 dhe DIN EN 60900