MJETE DORE PROGRAMI

Marketing industriale

Zhvillimi vet, linja moderne prodhuese, teknologji tė kontrolluar kompjuterin e partnerėve tė njohura (Mori Seki, Miyano, Daewoo dhe tė tjerėt) sė bashku me tė planifikuara tė reja dhe proceset fleksibėl tė siguruar cilėsi tė lartė tė prodhimit.

Ekspertiza globale UNIOR-sė dhe pėrdorimin e makinave tė shkėlqyera dhe pajisje tė tjera janė tė angazhuar nė tė gjitha fazat kryesore; nga pėrpunimi mekanik dhe termike tė pėrpunimit tė sipėrfaqes dhe mbrojtjen e fallsifikimit tė ftohtė.

Pėrpunimit tė materialeve mekanik

Makina ha dhe hala adekuate ha mundėsojnė chamfering adekuat tė profileve tė ndryshme tė brendshme dhe tė jashtme. Pėrpunimin e produkteve tė ndryshme sipas procedurės sė largimit materiale (shpimit, fije prerja, bluarje, i kthyer, etj) ėshtė kryer nė makina moderne CNC.

Fletė tė pėrpunimit tė metaleve

Teknologji UNIOR-sė siguron cilėsi saldim rrethore nė vijim procedura Mag deri nė diametėr dhe gjatėsi 300 mm. Shtyn ēuditshėm dhe hidraulike (deri nė 160 ton) tė mundėsojė transformimin gjerė tė fletė metalike; procesi i palosje ėshtė kryer me ndihmėn e makinave CNC SALVAGNINI duke pėrdorur teknologji robotized. Qeliza robotik saldim mundėson saldim me rezistencė tė fletė metalike komponentėve tė strehimit.

Pėrpunimit tė materialeve Termike

Forcim pėrpunimin furre kryhet nė atmosferė mbrojtėse qė pengon decarburization nė sipėrfaqe; fortėsi pėrshtatshėm nė pjesėt lokale individuale te mjeteve arrihet nga procesi i induksionit forcim.

Mbrojtja Sipėrfaqja e materialeve

Nikel, krom dhe fosfat sipėrfaqe mbrojtja ėshtė kryer nė tė automatizuar, kompjuter kontrolluar dhe linjat moderne tė prodhimit ekologjikisht. Mbrojtje sipėrfaqe mund tė realizohet duke aplikuar mbi sipėrfaqen njė ose disa shtresa plastike nė ngjyra ndryshme.